Bikepacking Ladak

Ladak je oblast, která se nachází v indickém Himálaji, sevřená mezi Čínou a Pákistánem. Bývá označován jako Malý Tibet, protože právě zde se zachovala původní tibetská kultura více než v samotném Tibetu. Geograficky se jedná o náhorní plošinu s průsmyky přes 5000 metrů nad mořem.
Bikepacking je styl balení brašen, při kterém se na kole nepoužívají nosiče, ale vše se věší přímo na kolo a to nejlépe v jeho ose. Zpravidla se jedná o podsedlovou, rámovou a řídítkovou brašnu. Vzhledem k tomu, že veškerá váha navíc zůstává v ose kola, zůstává zachována obratnost i prostupnost v terénu. K tomu velkou měrou přispívá i minimalistické balení, protože v bikepackingových brašnách není prostor pro zbytečnosti.
Ladak je oblíbenou destinací cyklistů-cestovatelů. Hlavní silnice, která prochází celou oblastí z města Manali do hlavního města Leh je doslova mekou cyklistů. Po tzv. Manali Highway se jezdí na těžko, na lehko, s cestovkou, s doprovodným vozidlem, zkrátka všemi možnými způsoby. JENŽE, nikdo už se neobtěžoval a neobtěžuje odbočit z hlavní silnice a podívat se někam jinam. Do postraních údolí ani na neznámé cesty se nikomu nechce. A PŘESNĚ TO JE NĚCO PRO MĚ , protože mě se chce. Můj plán je projet nevyzkoušené cesty, podívat se do zapadlých údolí a zkusit projet tam, kde ještě kolo nebylo. Nebude to lehké, velmi těžký terén, nadmořská výška, sucho (Ladak je prakticky vysokohorská poušť), odlehlost, zanedbatelná infrastruktura, to jsou ty horší aspekty této cesty. Na druhou stranu majestátní hory, liduprázdná krajina, nádherná příroda, buddhistické kláštery, to jsou ta lákadla, kvůli kterým stojí za to vydržet nějaká příkoří.Jak je mým dobrým zvykem jedu sám. Vzhledem k náročnosti terénu, ve kterém se budu pohybovat, jedu v bikepacking stylu, který mě naprosto učaroval a díky kterému budu schopný se pohybovat i po těch nejužších kozích stezkách, které mě v Himálajích čekají. Jelikož nemůžu očekávat žádnou vnější podporu, bude řešení nastalých komplikací jen a jen na mě. To dělá z balení a chystání vybavení, při kterém počítám každý gram, samostatnou výzvu. Pro pohodlí nezbývá místo, to zabere jídlo a voda.Sledujte Blog, kde se dozvíte o vybavení, které sebou povezu i o průběhu cesty.

Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net