Spaní, oblečení a drobnosti

Ložnice do Ladaku

Dlouho jsem přemýšlel, jak vyřeším stan. Starý, co jsem měl, zůstal loni potrhaný v Rusku a pro cestování  na lehko se stejně nehodil. Musel jsem pořídit nový. Kritéria byla jasná, váha pod 2kg, dvou plášť, prostor na posazení. Tunely, do kterých si člověk musí rovnou lehnout jsem vyřadil, protože ve stanu budu žít dva měsíce, během kterých budu hodně psát a stan se mi stane kanceláří. Proto chci zachovat alespoň malou míru pohodlí.

 

Stan Jurek Nano 1 (1.6 kg) – Samozřejmě mi do výběru razantně promlouvala i cena. Nějak mi na stany pořád nezbývá, proto jsem skončil u Jurka Nano 1, který splňoval všechny mé požadavky. Ještě jsem zvažoval AT 1.5 od stejného výrobce, ale nakonec jsem se rozhodl půl kila ušetřit. Stan má své mouchy, je to jednoduše stan za 2600 Kč. Nejde pořádně vypnout, chybí mi poutko na světlo, samozřejmě nemá předsíň, ale je vyroben ze solidních materiálů a za super cenu. Mě jde především o to, aby na mě eventuálně nepršelo a abych se měl kde schovat před zimou. K tomu mi poslouží dobře. Co se týká odolnosti ve větru, tak od jednopruté konstrukce se nedají očekávat zázraky. Nicméně mě docela překvapilo, jak po zatlučení všech kolíků stan drží. Z mé zkušenosti záleží především na tom, kde se stan postaví a vždy je lepší snažit se za něco schovat.

Spacák Sir Joseph Koteka 500 (850g) – Nic není horšího než „prokosená“ noc. Jednou se to dá vydržet, ale opakovaně to má na lidské tělo i ducha trýznivý dopad. Spacák je prostě základ, který se nesmí ošidit. V Ladaku se teploty pohybují od +30°C přes den po -10°C v noci, v závislosti na nadmořské výšce. Noční teploty kolem -5°C jsou na denním pořádku. To není nic, co by se nedalo snadno vyřešit. Pro mě ale byla kromě komfortní teploty dalším kritériem váha. Spacák, ve kterém se vyspím v mrazu, s váhou do 1kg. To už se hledá podstatně hůř, ale najde se. Koteka 500 od Sir Josepha má při komfortní teplotě -3°C váhu neskutečných 850g!! Vzhledem k tomu, že budu spát ve stanu, kde se drží přijatelnější teplota než venku a možnosti doobléknutí, je pro mě plně dostačující i pro případný desetistupňový mráz. Je pravda, že hmotnost se ušetřila na pohodlí, v úzké mumii to na žádné šermování rukama není, ale to je hold daň za ultra nízkou hmotnost.

Karimatka ThermARest Z Lite Sol (410g) – Nerad, velmi nerad nechávám doma svou 3,5cm nafukovačku. Vždy jsem preferoval pohodlný spánek před hmotností. Nyní je to naopak. Z Lite je výborná pěnová karimatka, která je o polovinu lehčí, i když mnohem objemnější než ta nafukovací. Nesbalitelnost pro mě v tomto případě není zas takový problém, protože jsem s tím počítal. Pěnovka samozřejmě není ani zdaleka tak pohodlná, ale je nerozbitná.  Tak trochu počítám s tím, že budu večer tak utahaný, že usnu na čemkoliv. Hlavní důvod, proč jsem si „zetlajtku“ oblíbil, je ten, že je skvělá na sezení a hravě zvládá špinavou práci. Tím mám na mysli, že jí pod sebe můžu hodit na jakémkoliv povrchu. Při vaření obědu ve škarpě, nebo při transportu na korbě náklaďáku.

Oblečení:

Bunda Patagonia Nano Puff

Větrovka Patagonia Houdiny

Kalhoty Patagonia Houdiny Alpine

Kraťasy Patagonia Dirt Craft

Krátké merino triko Patagonia

Dlouhé merino triko Patagonia

Dres

Návleky na nohy

2x boxerky merino, bavlna

2x ponožky merino, bambus

Buff

Kšiltovka Patagonia P-6 Trucker

Boty TNF Hedgehog Tall

Ruavice Mammut Shelter Mars

 

Ostatní:

Stativ Vanguard Alta + (1,5kg)

Přilba IXS Trail RS

Bidon 1x 0,7l, 2x 1l

Brýle Julbo Monte Bianco

Ručník Sea to Summit Dry Lite

Hygiena - zubní kartáček, pasta, mýdlo, opalovák

2x Ortieb Dry bag 7L

Lékarnička

Šití + lepící záplaty

Mapy

Kompas

Minikarabina 3x

Dokumenty

Pěněženka na krk

Tagy: bikepacking, Ladak,, spaní,, oblečení

Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net