Swift Campout 2017

Bikepackingová komunita má jeden celosvětový svátek a tím je Swift Campout. Letos se konal již třetí ročník této události. Na oslavu letního slunovratu vyrážejí tisíce bikepackerů s celého světa ven ze svých domovů, aby si užily jízdu s přáteli a večerní táboření v přírodě. 

Pokračovat ve čtení

Gear list Polsko

Vypadá to že můj blog už je dlouho mrtvý, ale padnout ho nenechám. Veškerá má práce nyní směřuje na web Bikepacking.cz, proto už nezvládám blog živit. Budu se snažit sem nějakou vlaštovku občas vyslat. Třeba jako teď. Vyrážím s kolegou z bikepackingu.cz na týdenní výlet po polském pobřeží. Chceme jet výhradně po plážích, proto jsme vybavení naložili naše fatbiky. U Baltu bude určitě dost foukat a s jízdou po písku nemáme žádné zkušenosti, ale o to větší to bude zkušenost. Níže je seznam věcí, které jsem si s sebou zabalil.

Pokračovat ve čtení

Lužické hory

Bikepackingový výlet do Lužických hor jsem měl v plánu tak dlouho, až to vypadalo že k němu nikdy nedostanu. Touha užít si barevného listí mě nakonec přiměla pobalit něco málo nezbytností a koupit jízdenku na vlak. Televezní hádači počasí věštili celý víkend děště, ale to už mě nemohlo odradit. Podle hesla " Po práci legraci" jsem v pátek odpoledne odhodil vrtačku a zamířil rovnou na nádraží. 

Pokračovat ve čtení

Spaní, oblečení a drobnosti

Ložnice do Ladaku

Dlouho jsem přemýšlel, jak vyřeším stan. Starý, co jsem měl, zůstal loni potrhaný v Rusku a pro cestování  na lehko se stejně nehodil. Musel jsem pořídit nový. Kritéria byla jasná, váha pod 2kg, dvou plášť, prostor na posazení. Tunely, do kterých si člověk musí rovnou lehnout jsem vyřadil, protože ve stanu budu žít dva měsíce, během kterých budu hodně psát a stan se mi stane kanceláří. Proto chci zachovat alespoň malou míru pohodlí.

Pokračovat ve čtení

Elektronika a dobíjení

Svou nomádskou kancelář jsem pořádně odtučnil. Nešlo to jinak. Hlavním problémem bylo, čím nahradím netbook, který jsem zatím měl na všech akcích. Netbook má totiž jednu obrovskou nevýhodu a to je 12V napájecí konektor. O tom, jak ho na cestách nabíjím, jsem již psal v článku Kolo jako pojizdná elektrárna. S tím je spojena i velká a těžká powerbanka napájená velkým panelem. Pro toto řešení  ale nemám do Ladaku prostor. Vymýšlel jsem všemožné varianty od koupě nového přístroje s usb napájením, tabletu, apod. Nejlehčí varianta by samozřejmě byla nic sebou nevozit. I ta se mi dost zamlouvala. Jelikož ale na cestách hodně píšu a fotím (točím),  potřebuji s sebou něco mít. Něco, na čem dokážu psát dlouhé dokumenty, zálohovat fotky, ty pak sdílet na internet. Po hodinách prosezených u internetu a několika poradách s kamarády jsem se uchýlil k následujícímu řešení.

Pokračovat ve čtení

Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net